منتظر ترور‌های مشابه در خاک خود باشید

مصلحی خطاب به مقام‌های آمریکا٬ اسرائیل و بریتانیا:

حیدر مصلحی وزیر اطلاعات خطاب به مقام‌های آمریکا٬ بریتانیا و اسرائیل گفت منتظر وقوع ترورهای مشابهی که با «حمایت» آنها در ایران صورت گرفته در خاک خود باشند.

این هشدار‌ پس از آنکه مصطفی احمدی روشن٬ معاون بازرگانی تاسیسات هسته‌ای نطنز در جریان یک عملیات تروریستی در تهران کشته شد٬ از سوی وزیر اطلاعات به  این کشور‌ها داده شده است.

حیدر مصلحی٬ وزیر اطلاعات نیز در حاشیه جلسه هیات دولت گفته است: «انگلیس و آمریکا نمی‌توانند دست خود در این ترور‌ها را مخفی نگه دارند و به حول و قوه الهی، جواب محکمی خواهند گرفت.»

حمیدرضا مقدم‌فر٬ معاون فرهنگی سپاه پاسداران هم روز یکشنبه (۲۵ دی) گفت: «مسئولین و سیاستمداران و حکام غربی منتظر پاسخ کوبنده‌ای از طرف جمهوری اسلامی ایران باشند.»

آقای مقدم‌فر افزوده است: «اینگونه نیست که آنها {غربی‌ها} حرکتی انجام دهند و برخی از نخبه‌های ما را به شهادت برسانند و ما در پاسخ آن‌ها سکوت کنیم هیچ‌گونه اقدامی انجام ندهیم.»

مقام‌های جمهوری اسلامی به صراحت بریتانیا٬ آمریکا و اسرائیل را به دست داشتن در ترور احمدی روشن متهم می‌کنند٬ اما مقام‌های آمریکایی و بریتانیایی به صراحت این ادعا را رد کرده‌اند.

پیش‌ از مصلحی و مقدم‌فر نیز مسعود جزایری٬ معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفته بود جمهوری اسلامی مشغول بررسی نحوه مجازات عاملان ترور دانشمندان هسته‌ای ایران است.

آقای جزایری افزوده که نحوه مجازات عاملان ترور‌ها در ایران برای «آمریکا، رژیم صهیونیستی و شرکای آن‌ها، آزار دهنده» خواهد بود.

علی خامنه‌ای نیز به عاملان ترور مصطفی احمدی روشن هشدار داده است جمهوری اسلامی «از مجازات مرتکبان این جنایت و عاملان پشت صحنه آن هرگز چشم‌پوشی» نخواهد کرد.

طی دو سال گذشته سه دانشمند و یک مدیر مرتبط با برنامه‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی در تهران ترور شده‌اند.

مسعود علیمحمدی٬ مجید شهریاری و داریوش رضایی‌نژاد سه دانشمند هسته‌ای ایران هستند که طی این مدت و پیش از ترور احمدی روشن٬ در جریان عملیات تروریستی کشته شده‌اند.

پرونده این ترور‌ها در نهاد‌های اطلاعاتی و قضائی همچنان در دست پیگیری است و مقام‌های جمهوری اسلامی تاکنون نتوانسته‌اند اسناد و مدارکی در اثبات ادعای خود مبنی بر دست داشتن اسرائیل

در این ترور‌ها ارائه کنند

۲۶ دی ۱۳۹۰

برگرفته از دیگربان