اولین انتخابات آزاد دنیا – امام علی‌ با اکثریت رای مردم انتخاب شده است. دمکراسی اسلامی تازگی ندارد

امام اول شیعیان را مردم بر سر کار آورند

سایت دیگربان: سایت «بی‌باک نیوز» متعلق به محمدتقی مصباح یزدی نوشته که امام اول شیعیان با برگزاری «انتخاباتی آزاد» به قدرت رسیده و افشاگری درباره فعالان سیاسی مورد تائید اسلام نیست.
این سایت محافظه‌کار که بازتاب دهنده بخشی از دیدگاه‌ها٬ مواضع و اخبار مربوط به مصباح یزدی و شاگردان وی است٬ به فاصله دو ماه مانده به برگزاری انتخابات مجلس این دو موضع بی‌سابقه را گرفته است.
این سایت در یادداشت نخست خود برخلاف دیدگاه‌ مصباح یزدی٬ نوشته که اسلام به قدری یه رای مردم احترام می‌گذارد «تا آنجا که یک استاندار یا فرماندار منصوب، از جانب شخص رهبر و فرمانده کل قوای اسلامی نیز باید مورد توافق مردم باشد.»
«بی‌باک نیوز» نوشته که امام اول شیعیان را «مردم با انتخابات آزاد و با شورای همگانی بر سر کار آوردند.»
یادداشت مذکور در شرایطی منتشر می‌شود که آقای مصباح یزدی برای رای و نظر مردم در به قدرت رسیدن حاکم یا حاکمان اسلامی اعتبار چندانی قائل نیست.
به نظر می‌رسد انتشار این یادداشت به همراه مطلب دیگری که به طور تلویحی در مخالفت با افشاگری علیه اکبر هاشمی رفسنجانی و خانواده‌ای وی منتشر شده٬ راهبرد جدید مصباح یزدی برای ورود به انتخابات است.
آن‌طور که رسانه‌ها‌ی محفاظه‌کار گزارش کرده‌اند٬ پنج شاگرد محمدتقی مصباح یزدی به همراه گروهی از اعضای «جبهه پایداری» وابسته به آقای مصباح خود را نامزد نهمین دوره انتخابات مجلس کرده‌اند.
محمود نبویان، مرتضی آقاتهرانی، قاسم روانبخش، محمدناصر سقای بی‌ریا و حسین جلالی شاگردان مصباح یزدی هستند که برای حضور در رقابت‌های انتخاباتی ثبت‌نام کرده‌اند.

پنجشنبه، 15 دی ماه 1390 برابر با 2012 Thursday 05 January