یک کیلو شیشه و یا مواد مخدر صنعتی‌ صد میلیون تومان. دلار که بالا رفت اینا هم بالا میره.

نیروی انتظامی رژیم: وفور مواد مخدر صنعتی

فرمانده نیروی انتظامی گفت: جامعه بشری در دهه آینده گرفتار چندین تهدید بزرگ است که تخریب محیط زیست، رشد بی رویه جمعیت و مواد مخدر مهمترین این تهدیدها به شمار می رود.

به گزارش واحد مرکزی خبر؛ سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل احمدی مقدم در مراسم اختتامیه کنگره کشف و آنالیز مواد مخدر با تسلیت شهادت دانشمند جوان کشورمان مصطفی احمدی روشن افزود: دشمن که پیشرفت علمی ما را نشانه گرفته است بداند با شهادت احمدی روشن ها هیچ خدشه ای نمی تواند در عزم و اراده جوانان کشورمان ایجاد کند.

وی گفت: دشمنان ایران اسلامی بدانند که ایران فقط بخشی از دانش خود را به جهانیان عرضه کرده است و اگر قرار باشد دشمنان با دانشمندان ما اینگونه برخورد کنند دیگر به راحتی دستاوردهای علمی و بشردوستانه خود را در اختیار کشورهای دیگر قرار نخواهیم داد.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنانش مواد مخدر را از تهدیدات عمیق جامعه بشری خواند و گفت: مبارزه ایران با مواد مخد در گذشته انفعالی ، سنتی و جزیره ای بود اما امروز به اقدامات علمی روی آورده ایم.

وی افزود: امروز دانش تولید مواد مخدر صنعتی در اختیار بسیاری قرار گرفته است و در کوتاه ترین زمان ممکن انواع این مواد تولید می شود.

سردار احمدی مقدم گفت: در کشور ما که تا یک دهه گذشته مواد مخدر صنعتی شناخته شده نبود و با قیمتهایی معادل 100 میلیون تومان به ازای هر کیلو وارد می شد امروز مواد مخدر شیشه به میزان فراوان قابل دسترسی است. وی افزود: تا سال گذشته قوانین کافی برای مبارزه با مصرف کنندگان این نوع مواد مخدر وجود نداشت و فقط جریمه های سبک به آن تعلق می گرفت اما از یک سال گذشته با به روز رسانی قوانین ، شمول مجازاتها افزایش یافت.

فرمانده ناجا گفت: در زمینه روش درمان اعتیاد به مواد مخدر صنعتی هیچ پروتکل درمانی وجود ندارد و توزیع کنندگان این مواد اینگونه القاء می کنند که برای مثال شیشه برای ترک مواد مخدر مفید و دارویی آرامش بخش است.

احمدی مقدم افزود: اعتیاد به مواد مخدر صنعتی از استعمال سیگار آغاز می شود اما اکنون معتادان به مواد مخدر صنعتی می توانند در نخستین روز اعتیاد خود سنگین ترین مواد را مصرف کنند.

وی گفت: اخیراً‌ در شورای عالی قضایی به دستور رئیس قوه قضاییه مقرر شد پرونده هایی که بیش از یک کیلوگرم مواد مخدر صنعتی در آن قید شده است رسیدگی سریع تری صورت گیرد.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: در کنترل فرودگاهها نیز گامهای بلندی صورت گرفته است و تا چند وقت پیش بسیاری از حاملان ایرانی این مواد در کشورهای آسیای شرقی دستگیر می شدند و مایه کسر شآن ما بودند.

وی گفت: امروز مواد مخدر صنعتی به صورت کاملاً حرفه ای جاسازی می شوند و گمرک باید در شناسایی این مواد به دستگاههای آشکارساز مجهز شود.

شنبه، 24 دی ماه 1390 برابر با 2012 Saturday 14 January

IranPressNews