مرگ بر مرغ سوخاری، زنده با د خروس لاری. سرمایه گذاری شکمی امریکأی

هشدار کیهان حکومتی به نمایندگی KFC در ایران

کیهان حکومتی: در حالی که انتظار می رفت، مسئله شروع به کار رستوران های زنجیره ای KFC در ایران با اطلاعیه وزارت بازرگانی منتفی تلقی شود، اولین رستوران با آرم و لوگوی KFC در کرج آغاز به کار کرد و رسانه ها نیز با درج خبر افتتاح این رستوران این عمل به اصطلاح خلاف! را به خوبی پوشش دادند.
اما جالبتر از اطلاعیه وزارت بازرگانی که گویا به صرف فقط یک اطلاعیه بود که غیر قانونی بودن این برند و شرکتی را که با عنوان «کیهان، افتخار، سینا» این برند را در ایران پوشش می دهد، اعلام کرد، مسئله رقابتی است که اکنون بین مدعیان دارنده نمایندگی KFC به راه افتاده است و از هر دو جالبتر این که حالا صدای آمریکایی ها هم درآمده و آن ها نیز برای خود حق شکایت قایل شده اند که KFC هیچ نماینده ای در ایران ندارد!
این اولین بار نیست که برندهای آمریکایی حالا یا با تلاش خودشان یا با سوءاستفاده از نامشان در ایران مطرح می شوند و به طور حتم آخرین بار هم نخواهد بود، این سرمایه گذاری شکمی آن قدر سود دارد که هر تلاشی را باعث می شود و به قول دوستان حتی «تحریم ها را هم دور بزند!!»
زمانی مک دونالد بود و حالا KFC، زمانی بردهای تبلیغاتی در بزرگراه ها و خیابان ها بود با نام و لوگوی این شرکت ها و بی توجهی ارشاد و شهرداری و غیره و حالا افتتاح رسمی و سکوت مسئولین ذیربط!
به هیچکس برنخورد که اگر گفته می شود برخورد مسئولین با قضیه صرفاً در حد یک اطلاعیه بود به این دلیل است که با وجود اعلام غیرقانونی مجوز KFC نه تنها «کیهان، افتخار، سینا» که با عنوان حروف اول فارسی سه عبارت فوق سعی در توجیه نام اختصاری KFC دارد، یک قدم عقب نرفت بلکه حتی بر مدعیان آن اضافه شد و حالا شرکت آفتاب و مهتاب پاریز هم خودش را تنها نماینده قانونی KFC می داند و حتی علیه رقیب اطلاعیه صادر می کند، یعنی شهر واقعاً این قدر شلوغ است؟
اکنون دو سؤال مطرح است، اگر به واقع این برند غیرقانونی است چرا این شرکت یا شرکت های مدعی نمایندگی KFC، آشکارا در ایران فعالیت می کنند و حتی برای ایجاد هیاهو و تبلیغات با استفاده از بازیکنان تیم ملی سعی دارند، هرچه بیشتر خودشان را به رخ بکشند؟ این شهامت را چه کسی به آن ها می دهد؟ و سؤال دوم این که اگر کار قانونی است، پس چرا مسئولین ذیربط اطلاعیه می دهند که قانونی نیست؟!
گفتنی است صدور مجوز برای رستوران های زنجیره ای یاد شده، سلب زمینه های شغلی و کسب درآمد از ایرانیان و سپردن آن به آمریکایی ها نیز هست که از این زاویه هم باید به مسئولانی که دم از اشتغالزایی می زنند تسلیت گفت! و بالاخره در این میان تکلیف مردم مؤمن و متعهدی که حاضر نیستند اینگونه امتیازات به آمریکایی ها واگذار شود چیست؟ آیا باید خود وارد عمل شوند و دست های پشت پرده در این اقدامات پلشت را فاش کرده و بساط سوء استفاده آنها را برچینند؟!