خامنه ای: کثرت تهدید‌ها نشان‌دهنده قدرت نظام اسلامی است

العربیه: آیت الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران خواستار ارتقاء آمادگی‌های نیروهای مسلح این کشور به منظور مقابله با تهدید‌ها شد.

به گزارش منابع خبری ایران، این سخنان آیت الله خامنه‌ای در دیدار چهارشنبه ۴-۴-۲۰۱۲ با جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح و مسئولان حوزه نمایندگی ولی فقیه بیان شده است.

رهبر ایران با اشاره به جنگ هشت ساله کشورش با عراق اظهار داشت: “نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دارای تجربه بسیار مهم و ارزشمند ۸ سال دفاع مقدس هستند که باید این تجربه گرانبها همواره مورد بازنگری و استفاده قرار گیرد.”

او در بازخوانی این جنگ مدعی شد که “همه قدرت‌های دنیا اعم از شرق و غرب و کشورهای وابسته به آن‌ها در مقابل جمهوری اسلامی ایران صف‌آرایی کرده بودند و پیشرفته‌ترین تجهیزات را در اختیار رژیم بعثی عراق قرار دادند.”

آیت الله خامنه‌ای در این باره ادامه داد: “کشورهای غربی مدعی حقوق بشر و دموکراسی حتی از دادن سلاح‌های شیمیایی به رژیم بعث عراق دریغ نکردند تا شاید بتوانند نظام اسلامی و مردم ایران را به زانو درآورند.”

او ایران را پیروز آن جنگ معرفی کرد و به وضعیت امروز کشورش در عرصه بین الملل پرداخت و گفت: “کثرت تهدید‌ها نشان‌دهنده قدرت نظام اسلامی است، زیرا اگر جمهوری اسلامی قدرت و تأثیرگذاری بالایی نداشت، بدخواهان ملت ایران اینگونه سراسیمه خود را به آب و آتش نمی‌زدند.”

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که گمانه زنی‌ها در خصوص احتمال حمله نظامی به تاسیسات اتمی ایران بالا گرفته است. با وجود اینکه غرب به ویژه آمریکا راه حل دیپلماتیک را بهترین گزینه برای پایان دادن به بحران اتمی ایران می‌دانند اما از مطرح بودن همه گزینه‌ها در این خصوص در صورت به بن بست رسیدن راه حل‌های دیپلماتیک می‌گویند.

مقام‌های اسرائیلی بار‌ها از احتمال هدف قرار دادن تاسیسات اتمی ایران سخن گفته‌اند. این تهدید‌ها در هفته‌های اخیر همراه با انتشار گزارشی در خصوص وجود نشانه‌هایی از تلاش ایران برای ساخت سلاح اتمی از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی، تشدید شده است. ایران پرس نیوز