ترافیک در بازار “ارزبازان” و دلالی دلار/ هر دلار آزاد 2170 تومان

با اینکه بانک مرکزی در هفته گذشته از اجرای طرح برخورد با دلالان فعال در بازار ارز سخن گفته بود، اما چیزی از حضور آنها در بازار کم نشد، با این حال هر دلار آزاد امروز چهارشنبه به 2170 تومان رسیده است.
به گزارش خبرنگار مهر، فعالان بازار ارز قیمت هر دلار آزاد را امروز چهارشنبه 2170 تومان، هر یورو را 2800 تومان و هر پوند را 3400 تومان اعلام کردند، نرخ هر دلار روز دوشنبه گذشته در بازار آزاد 2050 تومان و هر یورو 2600 تومان بود.

بانک مرکزی نرخ رسمی دلار را امروز با روندی کاهشی 1129 تومان و هر یورو را 1471 تومان تعیین کرد. در عین حال امروز سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی ودارایی اعلام کرد: نرخ دلار در لایحه بودجه سال 91 کمی بیش از 1050 تومان تعیین شده است.

مشاهدات خبرنگار مهر از بازار ارز حاکی از ادامه فعالیت ارزی دلالان است، گرچه بانک مرکزی از آغاز برخورد جدی نیروی انتظامی با دلالان ارزی از 25 دی ماه امسال خبرداده بود اما تاکنون برخورد جدی در این زمینه مشاهده نشده است.

دلالان و واسطه گران بازار ارز همچنان آزادانه در این بازار مشغول به فعالیت هستند، به نظر می رسد که اعلام برخورد نیروی انتظامی با دلالان تنها در حد خبری مقطعی بود.

در عین حال تابلوی صرافی ها نرخ هایی را در معرض دید عموم قرار می دهد که به هیچ وجه از سوی صرافی ها اعمال نمی شود. نرخ اعلامی بر روی تابلوی صرافی ها همان نرخ پیشنهادی کانون صرافان است که نرخ فروش دلار را 1400 تومان و نرخ خرید را 1390 تومان تعیین کرده بود.

بانک مرکزی اعلام کرده بود که بازرسان این بانک در بازار حضور دارند و با صرافی های متخلف برخورد می کنند، اما این صرافی ها همچنان از فروش ارز به نرخ مصوب کانون امتناع می ورزند و از سوی دیگر دلار به هر میزان به نرخ آزاد را در اختیار مشتریان قرار می دهند.

مهر گزارش می‌دهد: