برخورد با بهائیان استان گلستان: محکومیت ۲۴ نفر به ۱۹۳ سال زندان

یکی از رسانه‌های پوشش اخبار بهائیان ایران گزارش داده که ۲۴ شهروند بهائی در استان گلستان در مجموع به ۱۹۳ سال زندان محکوم شده‌‌اند.

bahaianبه گزارش وبسایت بهائی نیوز٬ بیشترین حکم صادر شده برای این شهروندان ۱۱ سال زندان و کمترین حکم ۶ سال زندان است. همچنین بنا براین گزارش در میان بهائیان محکوم شده به زندان افرادی هستند که همسران آنها نیز در حال حاضر در زندان به سر می‌برند.

یک خواهر و برادر نیز در جمع محکوم شدگان حضور دارند.

از سوی دیگر طاهره رضایی شهروند بهائی اصفهانی که پیشتر به همراه ۱۹ شهروند بهائی دیگر در یزد و اصفهان بازداشت شده بود با اجرای قانون آزادی مشروط توانسته از زندان آزاد شود.

این شهروندان بهائی که در فروردین ۱۳۹۳ دستگیر شده‌اند به یک تا چهار سال زندان محکوم شده‌اند.

نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر از تداوم تبعيض و نقض حقوق شهروندان بهايی در ايران بارها انتقاد کرده‌اند.

بانی دوگال، نماینده جامعه بین المللی بهائی در سازمان ملل متحد پیشتر با اعلام اینکه وضعیت بهائیان حتی در دوره روی کارآمدن حسن روحانی بهبودی نیافته، گفته بود: “مشخص نیست تا چه زمانی بهائیان باید در ایران مورد تبعیض قرار بگیرند، اجازه اشتغال و تحصیل از آنها سلب شود و حتی نتوانند اجساد در گذشتگان خود را بدون هراس دفن کنند.”

Share It!Share on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on StumbleUponPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Human Test-Spam Prevention * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.